Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 26 iulie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Dacia 44, scara 1 si 2 – în intervalul de timp între 12:30 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
bd.Dacia 49/3 – în intervalul de timp între 10:00 – 12.30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

2. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Fîntîna Schinului, Sfatul Ţării, str.şi str-la Suveranităţii – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

3. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Toporaşilor 1-17, 2-16, Schitului 1-13, 2-14, Ghioceilor 1-23, 2-22 – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

4. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
str.Feroviarilor, Gh.Ghimpu, Grădinilor, Popilor, Renaşterii – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

5. Chişinău, sectorul Centru:
str.M.Lermontov 15, 19, 37-73, 40, 66-102, str-la M.Lermontov 23, Sf.Vineri 62, Tatarbunar 15, 15/1, 17, 38, Valea Rădiului 26/1 – în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

6. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.A.Russo 63/4, Mircea cel Bătrîn 5/2, 7, 7/2, 7/6J, 9004, 9999, P.Zadnipru 4/1, 6, 6/2, 8, 8/1, 8/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.A.Russo 63/4, Mircea cel Bătrîn 5/2, 7, 7/2, 7/6J, 9004, 9999, P.Zadnipru 4/1, 6, 6/2, 8, 8/1, 8/3 – în intervalul de timp între 11:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alcedar 1, 2A, 4, A.Izbaş 1, 5, 9, 10-40, 13-47, Arioneşti 2, 2A, 6, Coloniţa 1-7, 2, 2/1, 4, 74-190, 77-175, str-la Coloniţa 1-3, Haiducul Bujor 53-67, 78-104, str-la N.M.Spătaru 1-9, Tîrgovişte 1-25, 6-46, Vadul lui Vodă 105-127, 144-196 – în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru deconectare pentru neachitare

7. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Budeşti:
str.Chişinăului, Clopotniţei, str-la Clopotniţei, Cotului, Budeşti, Crinilor, Florilor, I.Creangă, Izvorul Vieţii – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Nucilor, Mitr.Varlaam, Izvorul Vieţii, Budeşti, Decebal, Crinilor – parţial în intervalul de timp între 13:20 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

8. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Crîngului 1, 3, 5, 7, 2, 9999, Acad.A.Saharov 6, Dm.Rîşcanu 20/3, 9001 – în intervalul de timp între 08:10 – 16:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Dimo 5/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Dimo 9/2 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

9. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Balcani 6, Gratieşti 999 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

10. Anenii Noi:
s.Cobusca Nouă – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cobusca Veche – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

11. Cahul:
s.Alexandru Ioan Cuza: str. 31 August 1989, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 08:20 – 09:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Brînza: str.Comsomoliscaea, Lenin, Molodejnaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Huluboaia, s.Tătăreşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

12. Cantemir:
s.Baimaclia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pleşeni – în intervalul de timp 11:00 – 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului

13. Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Dimitrov, Dostoevski, Lenin – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cazaclia: str. 24 August, Corciaghina str-la, Lev Tolstoi str-la, Vladimir Maiacovski str-la – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dezghingea: str.Budionnîi, Gherman Titov, Gherţena, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Şolohov, Oleg Coşevoi, Pobeda, Serghei Tiulenin, Serghei Tiulenin str-la, Volghina str-la – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

14. Călăraşi:
str.Alexandru Cel Bun, Alexandru Cel Bun 3 str-la, Alexandru Donici, Barbu Lăutaru, Constantin Stamati, Grigore Ureche, Ion Neculce, Mihail Frunze, Miron Costin, Miron Costin 2 str-la, Nicolae Milescu Spătaru, Ştefan Neaga, Ştefan Neaga 1 str-la, Vişinilor De Jos, Zamfir Arbore – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Seliştea Nouă – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sipoteni: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Chişinăului, Dimitrie Cantemir, Gloria, Învăţătorilor, Miron Costin, Sipoteni, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tochile – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

15. Căuşeni:
or.Căinari – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Căinari – în intervalul de timp 11:30 – 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Coşcalia – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 11:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Plop – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Plop-Ştiubei – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

16. Cimişlia:
str.Burebista, Cimislia, Decebal, Gavriil Musicescu, Mihai Viteazul, Mihai Viteazul str-la, Mihail Sadoveanu str-la, Nicolae Milescu Spătaru, Ştefan Neaga – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ialpugeni – în intervalul de timp 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Satul Nou – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Selemet: str. 25 August, 27 August, 31 August 1989, Alexandru Donici, Ceparia, Dimitrie Cantemir, Doina, Fintinilor, Gloria, Gradinilor, Maria Drăgan, Morozov P., Nicolai Nekrasov, Pugacev, Şciorsa, Selemet, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tinereţii – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

17. Criuleni:
s.Işnovăţ – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ohrincea – parţial în intervalul de timp între 10:25 – 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

18. Hînceşti:
s.Bălceana, s.Negrea – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cărpineni: str.Alexandru Donici, Biruinţa, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Botanica, Calinina, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Leovscaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Morozova, Ogorodnaea, Oleg Coşevoi, Pervomaiscaea, Sverdlova, Tcacenco, Zorile, Ştefan Vodă – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cărpineni: str.Alexandru Donici, Biruinţa, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Botanica, Calinina, Cocoarelor, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Constantin Stamati, Cuza-Vodă, Davîdova, Dimitrie Cantemir, Doina, Dumitru Creţu, Filatova, Florilor, Gemenilor, Gospitalinaea, Grigore Vieru, Independenţei, Ioana Iakir, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Leovscaea, Liza Ceaikina, Maria Bieşu, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Moldoviţa, Molodejnaea, Morozova, N.Berzarin, Nicolae Testemiţeanu, Oleg Coşevoi, Pervomaiscaea, Putna, Satul Nou, Sfîntul Pavel, Ştefan Neaga, Ştefan Vodă, Sverdlova, Tcacenco, Vlad Scoarţă, Zorile – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia str-la, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 21:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaea, Hînceşti, Ion Soltîs, Lenin, Serghei Lazo, Ţentralinaea – parţial în intervalul de timp între 09:50 – 17:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fundul Galbenei – parţial în intervalul de timp între 09:50 – 17:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Nemţeni – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pereni – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pervomaiscoe – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 21:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

19. Ialoveni:
s.Nimoreni – în intervalul de timp 14:00 – 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Suruceni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Văratic – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

20. Leova
s.Beştemac – în intervalul de timp 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

21. Nisporeni:
s.Boldureşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Brătuleni – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Grozeşti – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

22. Orhei:
str.Mihail Mîndru, S.Lazo, Trosceanscaia, Zemţov – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Brăneşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Selişte – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Teleşeu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

23. Ştefan Vodă:
s.Popesca: str.Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iscra, Serghei Lazo – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răscăieţii Noi: str.Lenin, Molodejnaea, s.Rascaietii Noi, Tinereţii – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Teleseu – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Volintiri: str.Sf.Gheorghe – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

24. Taraclia:
str. 60 Ani ai U.R.S.S., Dimitrov, Donskoi, Fontanaia, Inzov General, Karl Marx, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Şolohov, Minin, Molodejnaea, Nahimov, Novopojarskaia, Ostrovscogo, Partizanilor, Pervomaiscaea, Piotr Ceaikovski, Polevaea, Poştei str-la, Sadovaea, Sadovaea str-la, Serghei Kirov, Serghei Kirov str-la, Şmidt, Suvorov, Timireazev, Ucraina, Vodoprovodnaea, Voroşilov, Zavodscaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, B.Eanacoglo, Boris Glavan, Ciachira, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Macarenco, Miciurin, Micurina str-la, Mihail Frunze, Mira, N.Krupskaea, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Orehovaea, Ostrovscogo, Pavlova, s.Copceac, Sadovaea, Sovetscaea, Sovetschii str-la, Vasilii Ceapaev – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

25. Teleneşti:
s.Bogzeşti, s.Crăsnăşeni, s.Văsieni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Budăi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Leuşeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tîrşiţei – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.