Blocul electoral ACUM DA PAS anunță candidații pe circumscripțiile uninominale pentru alegerile parlamentare din 24 februarie 2019.

  1. Briceni – Vladimir Scutari, șeful organizației teritoriale Platforma DA, Briceni;
  2. Ocnița – Remus Ciobanu, președintele organizației teritoriale Platforma DA Dondușeni;
  3. Edineț – Dinu Plîngău, președintele organizației de tineret Platforma DA;
  4. Rîșcani – Tatiana Gamețchi, președintele organizației teritoriale Platfoma DA, Rîșcani;
  5. Glodeni – Rodica Nemerenco, jurnalist, Glodeni, societatea civilă;
  6. Drochia – Svetlana Conea, președintele organizației teritoriale Drochia, Platforma DA;
  7. Soroca – Larisa Ungureanu, profesoară de geografie, președinta organizației teritoriale PAS Soroca;
  8. Florești – Iurie Țap, deputat în Parlamentul Republicii Moldova;
  9. Bălți – Elena Bordeianu, vicepreședintele organizației teritoriale Platforma DA, Bălți;
  10. Bălți – Arina Spătaru, președintele organizației teritoriale Platfoma DA, Bălți;
  11. Fălești – Vasile Tataru, profesor la liceu, societatea civilă;
  12. Sîngerei – Oazu Nantoi, politolog, societatea civilă;
  13. Rezina – Sergiu Cataranciuc, profesor universitar;
  14. Telenești – Maria Ciobanu, deputat în parlamentul Republicii Moldova, vicepreședinte PLDM;
  15. Călărași – Igor Munteanu, ex-ambasador, societatea civilă;
  16. Ungheni – Octavian Țîcu, istoric, societatea civilă;
  17. Nisporeni – Ion Terguță, vicepreședinte PLDM;
  18. Orhei – Valeriu Munteanu, fost ministru;
  19. Ivancea – Mariana Cușnir, jurist;
  20. Strășeni – Igor Grosu, secretar General Partidul Acțiune și Solidaritate;
  21. Criuleni – Lilian Carp, deputat în Parlamentul Republicii Moldova;
  22. Ialoveni – Liviu Vovc, vicepreședinte Platforma DA;
  23. Chișinău – Vasile Grădinaru, președintele organizației teritoriale PAS sectorul Botanica;
  24. Chișinău – Grigore Colun, președintele organizației teritoriale Platforma DA, Botanica;
  25. Chișinău – Inga Grigoriu, vicepreședinte Platformei DA;
  26. Chișinău – Iurie Renița, ex-ambasador;
  27. Chișinău – Vladimir Bolea, președintele organizației teritoriale PAS Chișinău;
  28. Chișinău – Alexandru Slusari, vicepreșdinte Platforma DA;
  29. Chișinău – Verbițchi Ruslan, președintele organizației terotoriale Platforma DA, sectorul Rîșcani;
  30. Chișinău – Dan Perciun, vicepreședintele Partidului Acțiune și Solidaritate;
  31. Chișinău – Liliana Nicolaescu Onofrei, vicepreședintele Partidului Acțiune și Solidaritate;
  32. Chișinău, Suburbii – Mihail Popșoi, vicepreședintele Partidului Acțiune și Solidaritate;
  33. Chișinău, Suburbii – Andrei Năstase, președintele Partidului Platforma DA;
  34. Anenii Noi – Gheorghe Balan, judecător, societatea civilă;
  35. Căușeni – Anton Gămurari, general, combatant al războiului de pe Nistru;
  36. Ștefan Vodă – Andrei Dânga, om de afaceri, vicepreședinte al organizației teritoriale Platforma DA Ștefan Vodă;
  37. Răzeni – Petru Frunze, președintele organizației teritoriale PAS;
  38. Hîncești – Grigore Cobzac, deputat în parlamentul Republicii Moldova;
  39. Hîncești – Chiril Moțpan, vicepreședinte Platforma DA;
  40. Cimișlia – Domnica Manole, fost judecător, societatea civilă;
  41. Leova – Vladimir Putregai, primarul satului Cociulia;
  42. Cantemir – Constantin Boeștean, conferențiar universitar;
  43. Cahul – Sergiu Tutovan, vicepreședinte al organizației teritorial Platforma DA, Cahul;
  44. Taraclia –
  45. UTAG, Comrat – Tatiana Ursu;
  46. UTAG, Ceadîr Lunga –
  47. Transnistria – Elena Cercavschi, director de liceu;
  48. Transnistria, Tiraspol – Ion Iovcev, director de liceu;
  49. Diaspora la est de RM – Dorian Frăsâneanu, masterand;
  50. Diaspora la vest de RM – Maia Sandu, președintele Partidului Acțiune și Solidaritate;
  51. Diaspora SUA/Canada – Dumitru Alaiba, activist civic.