Până la această oră au fost înregistrați 80 de candidați, pe 34 de circumscripțiile uninominale, potrivit datelor Comisiei Electorale Centrale (CEC). 

Cei mai mulți candidați au fost înregistrați pe circumscripția nr. 7 (Soroca). Aici sunt înregistrați oficial șase candidați. Majoritatea candidaților înregistrați oficial sunt din Partidul Democrat din Moldova (PDM), Partidul Socialiștilor din Republica Moldova (PSRM) și Partidul ȘOR (PP ȘOR).

Din partea blocului ACUM DA PAS au fost înregistrați doar doi candidați. Alți doi candidați înregistrați sunt independenți.

Circumscripția nr. 1:

  1. Mihail Gnatiuc, Partidul Democrat din Moldova;
  2. Zinaida Greceanîi, Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” (PSRM).

Circumscripția nr. 2:

  1. Lesnic Vadim, PDM;
  2. Irina Lozovan, PSRM.

Circumscripția nr. 7:

1. Victor Său, Partidul Democrat din Moldova;

2. Alla Pilipeţcaia, Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”;
3. Elena Bodnarenco ,Partidul Comuniştilor din Republica Moldova;
4. Alexandru Cimbriciuc, candidat independent;
5. Maxim Melnic , Partidul Politic „ȘOR”;
6. Larisa Ungurean, Blocul electoral „ACUM Platforma DA și PAS”.

Circumscripția nr. 8:

1. Eugeniu Nichiforciuc, Partidul Democrat din Moldova;
2. Sergiu Groza, Partidul Politic „Partidul Socialiştilor” din Republica Moldova.

Circumscripția nr. 12: 

1. Gheorghe Brașovschi, PDM;
2. Vasile Luca, PSRM.

Circumscripția nr. 13:

  1. Eleonora Graur, PDM.

Circumscripția nr. 15:

  1. Nicolae Ciubuc, PDM;
  2. Ștefan Bolea, PSRM;
  3. Olga Vlasenco, Partidul „Șor”;
  4. Igor Munteanu, BE ”ACUM Platforma DA și PAS”.

Circumscripția nr. 16:

  1. Ludmila Guzun, Partidul Democrat din Moldova;
  2. Antonina Baraniuc, Partidul Politic „ȘOR”.

Circumscripția nr. 17:

  1. Plahotniuc Vladimir, Partidul Democrat din Moldova;
  2. Artamonov Pavel, Partidul Socialiștilor din Republica Moldova.

Circumscripția nr. 18:

  1. Vasile Costin, Partidul Democrat din Moldova;
  2. Ilan Șor, Partidul Politic „ȘOR”.

Circumscripția nr. 19:

  1. Tudor Golub, Partidul Democrat din Moldova;
  2. Mihail Paciu, Partidul Socialiștilor din Republica Moldova;
  3. Marina Tauber, Partidul Politic ”ȘOR”;
  4. Lucia Viscun, Partidul Comuniștilor din Republica Moldova.

Circumscripția nr. 20:

  1. Pavel Filip, Partidul Democrat din Moldova;
  2. Veaceslav Anghel, Partidului Socialiștilor al Republicii Moldova.

Circumscripția nr. 22:

  1. Monica Babuc, PDM.

Circumscripția nr. 23:

  1. Valentina Rotaru, PDM;
  2. Oleg Lipskii, PSRM.

Circumscripția nr.24:

  1. Alexandr Bannicov, Partidul Democrat din Moldova.

Circumscripția nr. 25:

  1. Victor Mîndru, PDM;
  2. Alexandru Odințov, PSRM.

Circumscripția nr. 26:

  1. Dinari Cojocaru, PSRM;

Circumscripția nr. 28:

1. Nicolae Balaur, PDM;

2. Vlad Batrîncea, PSRM;

3. Reghina Apostolova, PP ȘOR.

Circumscripția nr. 29:

  1. Valentin Guznac, PDM;
  2. Adrian Lebedinschi, PSRM.

Circumscripția nr. 30:

  1. Nae-Simion Pleșca, Partidul Democrat din Moldova;
  2. Petru Burduja, Partidul Socialiștilor din Republica Moldova;
  3. Stanislav Cvasnîi, Partidul Politic „ȘOR”.

Circumscripția nr. 31:

  1. Grigorii Novac, PSRM;
  2. Iurii Cuznețov, PP ȘOR.

Circumscripția nr. 32:

  1. Nina Costiuc, PDM;
  2. Svetlana Popa, PSRM.

Circumscripția nr. 33:

  1. Alexandru Jizdan, PDM;
  2. Alexandr Mațarin, PSRM.

Circumscripția nr. 36:

  1. Molozea Nicolae, PDM;
  2. Alexandru Jolnaci, PSRM;
  3. Natalia Tcacenco, PP ȘOR.

Circumscripția nr. 37:

  1. Ion Sula, Partidul Democrat din Moldova;
  2. Nicolae Pascaru, Partidul Socialiștilor din Republica Moldova;

Circumscripția nr. 40:

  1. Dumitru Diacov, PDM;
  2. Piotr Pușcari, PSRM;
  3. Victoria Cîrlan, PP ȘOR.

Circumscripția nr. 41:

  1. Efrosinia Grețu, PDM;
  2. Aliona Briciag, PDM.

Circumscripția nr. 42:

  1. Elena Bacalu, Partidul Democrat din Moldova;
  2. Vladimir Țurcan,Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”;
  3. Vasile Lupașcu, Partidul Politic Șor;
  4. Nicolae Botgros, candidat independent.

Circumscripția nr. 43:

  1. Oleg Creciun, Partidul Democrat din Moldova;
  2. Evgheni Osadcenco, Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”;
  3. Antonina Belobrova, Partidul Politic „ȘOR”.

Circumscripția nr. 44:

  1. Fiodor Covalji, Partidul Democrat din Moldova;
  2. Chiril Tatarlî, Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”;
  3. Veaceslav Lupov, Partidul Politic „ȘOR”.

Circumscripția nr. 45:

1. Alexandr Suhodolski, Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”;
2. Fiodor Mincu, Partidul Democrat din Moldova;
3. Nina Dimoglo, Partidul Politic „Șor”.

Circumscripția nr. 46:

  1. Vadim Delibaltov, Partidul Democrat din Moldova;
  2. Gagauz Fiodor, Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”;
  3. Ivanova Svetlana, Partidul Politic „Șor”.

Circumscripția nr. 48:

  1. Vitalii Evtodiev, PSRM.

Circumscripția nr. 49:

  1. Ina Sîrbu, PDM.