internet&media

Top 100 cei mai populari instagrammeri din Moldova. Xenia Deli și Carla's Dreams în topul clasamentului

23 iunie 2017, ora 13:41
Distribuie:

Rețeaua de photo-sharing Instagram a atins cifra de 350.000 de utilizatori din Moldova. Doar în prima jumătate a acestui an au fost create 100.000 conturi noi, iar în 2018 cifra ar putea depăși cu ușurință jumătate de milion.

În scurt timp, Instagram va deveni una din opțiunile de bază a brandurilor privind comunicarea în Social Media, iar influencerii care au comunități deja formate pot ajuta și mai mult companiile din țară să-și atingă obiectivele de comunicare online.

De menționat că, topul este format doar din persoane originare din R. Moldova sau care locuiesc în acestă țară. Paginile comerciale și comunitățile tematice au fost exclus în clasament.

În luna iunie curent, platforma Instagram înregistra circa 350.000 de utilizatori din Republica Moldova. Iar totul celor mai populare hashtaguri sunt: #moldova, #localsmd, #chisinau, #ashadetare, #igmoldova.

Vedeți mai jos cum arată topul celor mai populari instagrammeri din Moldova:

1. Xenia Deli @xeniadeli: 785.000 urmăritori

Thank you my dear followers for being so kind to me ???

A post shared by Xenia Deli (@xeniadeli) on

2. Carla’s Dreams @carlasdreams: 410.000 urmăritori

@sunstrokeproject #HeyMamma PS. Pentru cei care credeau ca este imposibil #3 #ESC #Moldova

A post shared by Carla's Dreams (@carlasdreams) on

3. Iurie Belegurschi @iuriebelegurschi: 400.000 urmăritori

Lost in Iceland ❤

A post shared by Iurie Belegurschi (@iuriebelegurschi) on

4. Ilie Bivol @ilies_vlogs: 395.000 urmăritori

A post shared by @ilies_vlogs on

5. Dan Balan @danbalan_official: 368.000 urmăritori

A post shared by Dan Balan (@danbalan_official) on

6. Doina Ciobanu @doina: 278.000 urmăritori

?

A post shared by Doina Ciobanu | Дойна (@doina) on

7Katy Black @katyblack_official: 154.000 urmăritori

Zakynthos… deja simt ca sunt creată pentru mare.)

A post shared by Katy Black (@katyblack_official) on

8. Iuliana Beregoi @iulianaberegoiofficial: 146.0009 urmăritori

9. Andrew Rayel @andrew_rayel: 116.00010 urmăritori

New York!! ❤️

A post shared by Andrew Rayel (@andrew_rayel) on

10. Jad Chukri @jad.chukri: 108.000 urmăritori

GTR❤ #seriousface ??‍♂️

A post shared by Jad Chukri (@jad.chukri) on

PRENUME, NUME  NICKNAME FOLLOWERS
11. Roman Tataru romantataru 93.300
12. Jessy Bivol jessy_bivol 80.900
13. Nicoleta Buru reinventyourself 80.500
14. Cristina Gheiceanu cristinagheiceanu 67.800
15. Mihai mihay_photography 66.800
16. Cristina Surdu cristinasurdu 56.900
17. Olya Novacovsky olenyka 56.000
18. Alex Spatari spatari 56.000
19. Ksiusha Pocitarenco ksiusha_pocitarenco 52.000
20. Edric edricphotography 50.600
21. Ionel Istrati ionelistrati 48.900
22. Costel Pocitarenco costel_pocitarenco 48.200
23. Angelina Polikarpova angelpolikarpova 47.100
25. Victor Stăvilă victorstavila 46.000
26. Ana Ciorici anaciorici 42.600
27. Vova Malostev malostev 40.400
28. Colea Pocitarenco koleapocitarenco 40.200
29. Arsenium arsenium_official 40.100
30. Vlada Bernevec vlada_bbb 37.800
31. Anastasia Fotachi anastasia_fotachi 37.600
32. Igor Dm igor_dm777 37.400
33. Lilia Ojovan liliaojovan 35.800
34. Julia Rodnitchi juliasika 32.500
35. Cristina Moldovanu crismoldovanu 31.500
36. Tany Vander tanyvander 30.300
37. Varvara Oprea varvaraoprea 29.500
38. Ruxandra Ghimp ruxyghimp 28.100
39. Катя Паркер parkerrr06 27.900
40. Lisenco Alina lisencoa 27.600
41. Daniela Marin dannielamarin 26.200
42. Ira Evora iraevora 26.100
43. Nata Albot nataalbot 25.900
44. Daniela Culev theflavourstyle 24.400
45. Dana Bivol danabivol 23.800
46. The Motans themotans 23.000
47. Sandra Dodon sandradodon 21.600
48. Madalina Stratan madalinastratan 21.600
49. Michelle Tronciu michelletronciu 21.100
50. Iulian Lungu i.lungu_photography 20.800
51. Ana Irina ana__irina 20.600
52. Mariana Stingaci marianastingaci 20.500
53. Diana Brescan dianabrescan_77 20.500
54. Catherine Graham caterinegraham 20.200
55. Olivia Manoli oliviamanoli 20.200
56. Anna Paciu anna.paciu 19.500
57. Renato Usatii usatii.renato 19.500
58. Felicia Sirbu felicia_k1 18.900
59. Rodica Rusu rodicarusu_ 18.700
60. Guzun Christian guzunchristian 18.600
61. Stas Oxanii stasox 18.300
62. George Secrieru george_secrieru 17.900
63. Sunstroke Project sunstrokeproject 17.800
64. Olia Tira oliatira 17.500
65. Dana Burlac danaburlac 17.400
66. Kristina Osipov kristinaosipov 17.100
67. Lilia Pocitarenco lilia_pocitarenco 17.100
68. Katerina muse_on_fire 17.000
69. Renata Calmis renata_calmis 16.800
70. Ḿiro Iacovlev im.miroslaw 16.700
71. Mihaela Berdaga berdaga.mihaela 16.200
72. Nastya Ciolaku nastya.myr 16.100
73. Ilinca Costru ilincailinca 15.600
74. Alexandrina Turcan alexandrina_turcan 15.600
75. Aliona Sweetface alionasweetface 15.500
76. Stela Roman stela_roman 15.400
77. Danu Cusnir danu_cusnir 15.300
78. Andrei Curăraru kurararu 15.200
79. Eva Elena evas_diary 15.100
80. Svetlana Stanchevici svetlana_stanchevici 14.600
81. Igor Dodon dodon_igor 14.300
82. Dana Danilov danilovdana 13.900
83. Vlada Samoilenko samoilenco1 13.700
84. Margarita itismargarita 13.600
85. Irina Negara irinanegara 13.500
86. Lera lera.013 13.300
87. Alina Grumeza grumi_009 13.300
88. Olia Stepanenco oliastepanenco 12.900
89. Alina Kirchiu alinaalien 12.900
90. Cristina Evtodii cristinaevtodii 12.900
91. Daniela Caraiman danielacaraiman 12.500
92. Irina Albu albuirenne 12.300
93. Karizma karizma_one 12.200
94. Olga Manciu olga_manciu 12.000
95. Vita Mirzac vita.mirzac 11.800
96. Dara dara_official 11.700
97. Doina Popa doinapopa 11.500
98. Cristina redlipsblondhair 11.300
99. Sandu Lupascu sandulupascu 11.000
100. Dia Moraru diamoraru 11.000
Distribuie:
Dacă ți-a plăcut acest material - te invităm să-l distribui pe rețelele de socializare pentru ca să afle și prietenii tăi.
TelegramWhatsappViber
Trimite-ne o știre

© 2022 TV8.md. Preluarea materialelor publicate pe tv8.md se face doar cu citarea sursei și prin intermediul unui link activ către pagina articolului.

FacebookInstagramYouTubetelegram