/LIVE TEXT/ Război în Ucraina, ziua 764: Explozii la Harkov și Zaporojie. ISW: Rusia probabil va pierde războiul

Lupte libere: Moldoveanul Andrei Perpeliță s-a clasat pe locul doi la Poland Open

08 iulie 2017, ora 12:39

În finală, Perpeliță i-a cedat campionului olimpic Vladimer Khinchegashvili din Georgia, de la care a pierdut și la europenele din acest an, unde luptătorul moldovean a cucerit medalia de bronz. De altfel, Andrei Perpeliță din Ștefan Vodă este triplu medaliat cu bronz la Campionatele Europene de lupte libere.

Turneul internațional „Ziolkowski, Pytlasinski & Poland Open” se desfășoară în perioada 7-9 iulie. Din lotul pregătit de Alexandr Zubrilin mai fac parte Maxim Saculțan (65 kg), Mihail Sava (70 kg), Denis Balaur (86 kg) și Nicolae Ceban (97 kg).