Duelul dintre Manchester City și Manchester United, din cadrul cupei internaționale a națiunilor, s-a încheiat cu Victoria discipolilor lui Mourinho cu scorul de 2-0. Noua achiziție, Lukaku, a fost excepțional, reușind să marcheze un gol după o cursă de senzație.

Duelul orașului Manchester, City și United, a fost totodată o confruntare între cei doi antrenori, Mourinho și Guardiola. Noua achiziție a lui The special One, Romelu Lukaku, a deschis scorul în minutul 37, după pasa exactă a lui Pogba.

Peste doar două minute, Rashford a dublat avantajul pentru United, stabilind astfel și scorul final de 2-0.

Următorul meci din cadrul International Champions Cup, echipa lui Mourinho îl va disputa împotriva celor de la Real Madrid, pe data de 24 iulie.

Suntem liberi și scriem pentru tine. Tu meriți! O facem cu pasiune, dedicație și onestitate. Iar pentru a continua, avem nevoie de ajutorul tău!

Susține redacția TV8.md cu o donație pe contul nostru de PayPal sau Patreon.