Milsami Orhei a urcat pe prima poziție în Divizia Națională. Vulturii roșii au înregistrat aseară a treia victorie consecutivă în campionat, după ce au trecut de Zimbru Chișinău cu scorul de 1-0. În celelalte partide, favoritele competiției Sheriff, Zaria și Dacia au înregistrat victorii.

După mai multe ocazii la ambele porți, marcatorii au fost cei de la Milsami. Căpitanul vulturilor, Andrei Cojocari, a marcat cu un șut de la distanța, la sfârșitul primei reprize.

În a doua repriză, Zimbrii au pus presiune la poarta adversă, dar nu au reușit să marcheze. Astfel, aceștia au cedat cu 1-0 și au coborât pe locul 8 în clasamentul Diviziei. Campioana Moldovei, Sheriff Tiraspol, a avut un meci greu în deplasare împotriva echipei Petrocub Hâncești. Viespile au trecut la limită cu scorul de 2-1 și au urcat pe poziția secundă în clasament. Pentru tiraspoleni au marcat Mugosa și Damașcan, în timp ce pentru Petrocub – Igor Dima. În alte partide, Zaria s-a impus în fața nou promovatei Spicul Chișcăreni cu 2-0, iar (4*) Dacia a trecut de Speranța Nisporeni cu 2-0.

Pentru a fi la curent cu cele mai importante știri te așteptăm pe Telegram. Pentru reportaje video și emisiuni ne găsești pe Youtube, pentru fotografii și stories vino pe Instagram, iar pe Tik Tok îți oferim o doză de amuzament

Suntem liberi și scriem pentru tine. Tu meriți! O facem cu pasiune, dedicație și onestitate. Iar pentru a continua, avem nevoie de ajutorul tău!

Susține redacția TV8.md cu o donație pe contul nostru de PayPal sau Patreon.