/LIVE TEXT/ Război în Ucraina, ziua 790: 20.000 de parașutiști la Ceasov Iar și fără Patriot de la UE. A căzut turnul televiziunii

Tenismenul moldovean Ilie Snițari este câștigătorul turneului internațional J5 Chișinău

missing
25 august 2019, ora 09:59

Jucătorul moldovean de tenis Ilie Snițari a devenit campion în proba de simplu al turneului internațional J5 Chișinău. În proba de dublu, sportivul nostru a ocupat locul doi în pereche cu francezul Julien Fabre.

În faza finală a probei de simplu, Snițari l-a învins pe cehul Jakub Prachar cu scorul 6:1; 6:0.

La feminin, câștigătoare a devenit belarusa Ekaterina Tikhonko, iar locul doi a fost ocupat de românca Daria Maria Munteanu.

Turneul internațional J5 Chișinău a fost organizat de Federația Națională de Tenis din Moldova. Sponsorul general al competiției este compania “Regata imobiliare”.