/LIVE TEXT/ Război în Ucraina, ziua 785: Reuniune NATO-Ucraina și recordul anunțat de Zelenski. Zaharova atacă din nou Moldova

Hamilton s-a întors pe podium, câştigând Marele Premiu al Stiriei. Vezi cum Norris a cucerit trei poziţii în ultimele clipe

missing
13 iulie 2020, ora 08:42

Pilotul britanic Lewis Hamilton a câştigat Marele Premiu al Stiriei, desfăşurat duminică pe circuitul Red Bull Ring din Spielberg (Austria), obţinând prima sa victorie în ediţia 2020 a Campionatului Mondial de Formula 1.

Colegul său de echipă s-a clasat pe locul secund, după ce a pornit de pe poziţia a patra, însă oricum a rămas cap de listă în clasamentul piloţilor.

Pe poziţia a treia, la 33,698 secunde de învingător, s-a clasat olandezul Max Verstappen, urmat thailandezul Alexandru Albon (la 44 sec), cei doi piloţi ai echipei Red Bull. Citeşte articolul complet şi vezi cele mai tari momente ale cursei, pe AutoBlog.MD