/LIVE TEXT/ Război în Ucraina, ziua 765: Atac masiv și copil de 5 ani, rănit. Un avion militar rusesc s-a prăbușit în mare

Vino în echipa tv8! Angajăm Social Media Manager

04 ianuarie 2021, ora 11:53

Echipa TV8 caută coleg/ă la postul de social media manager.

Competențe:
• Cunoștințe despre platformele online existente (obligatoriu);
• Cunoștințe de editare video și foto (obligatoriu)
• Abilități analitice, capacitatea de a selecta conținutul relevant pentru social media – intuiție bună;
• Cunoștințe minime/medii de Analytics
• Abilități de gestionare a mai multor proiecte/procese în paralel
• Abilități de networking; organizare și planificare la nivel managerial; de a stabili contacte; de a lucra și de a dezvolta în continuare rețelele media afiliate;
• Susține valorile etice și morale, viziunea și misiunea TV8
• Dorința de perfecționare continuă

Descrierea job-ului:

Responsabilități:
• Coordonează și gestionează toate aspectele legate de prezența TV8 pe rețele sociale (Facebook, Youtube și OK): planificarea pe termen scurt și lung, producerea de conținut, publicarea, promovarea, analiza audienței
• Lucrează în comun/coordonează activitățile zilnic cu redacția web și TV a TV8.
• Produce conținut pentru consumul social media zilnic, adaptat de pe site și TV: text, fotografii, grafică, clipuri video și live-uri împreună cu redacția.
• Dezvoltă și realizează noi strategii de distribuire a conținutului și de atragere a audienței online, precum și măsoară impactul acestora;
• Gestionează comunicarea cu urmăritorii TV8 în timp util (răspunde la mesaje, șterge comentariile care încalcă standardele etice și morale, produce comentarii fixate de promovare a live-urilor)
• Lucrează cu statisticile pentru a îmbunătăți calitatea conținutului social media și a crește impactul
• Urmărește modificarea algoritmului rețelelor sociale

*Studii: jurnalism, PR, comunicare, marketing/domenii conexe sau experiență echivalentă în domeniul multimedia/rețele sociale

Dacă ești persoana creativa, dinamica, sociabilă, flexibila și rezistentă la stres, expediază CV-ul la adresa de email: redactia@tv8.md.

Te așteptăm în echipa TV8!

Abonează-te la știri pe e-mail

TV8.md este site-ul de știri din Republica Moldova cu noutăți sociale, politice și economice de ultima oră, meteo astăzi, emisiuni, interviuri și investigații.
TiktokFacebookInstagramYoutubeTelegram

© 2024 TV8.md. Preluarea materialelor publicate pe tv8.md se face doar cu citarea sursei și prin intermediul unui link activ către pagina articolului.

FacebookInstagramYouTubetwittertelegramtelegram