Război în Ucraina, ziua 85: Filmare de la Azovstal, risc de foamete, lege marțială, mobilizare și întâlnire la New York

sport

/VIDEO/ Naționala de futsal a Moldovei a început cu o victorie campania preliminară către Mondialul din 2024

07 aprilie 2022, ora 22:27
Distribuie:

„Tricolorii” pregătiți de Vladimir Vusatîi au surclasat cu 4-1 pe reprezentativa similară a Elveției.

Adversarii elvețiani au început mult mai bine partida de la Arena FMF din Ciorescu și deja în minutul 4, Marcoyannakis a deschis scorul.

Reușita nu i-a demoralizat pe jucătorii naționalei Moldovei, care au asaltat poarta adversă și cu 15 secunde înainte de finalul primei reprize căpitanul Sergiu Tacot a restabilit egalitatea.

În partea secundă „tricolorii” au fost de neoprit.

Obadă a luat o acțiune pe cont propriu și a înscris cu un șut frumos, iar ulterior Nița a marcat pentru 3-1.

Emoțiile privind învingătoarea au fost risipite de Negara, care a stabilit rezultatul final de 4-1 după ce a transformat un penalty.

În celălalt meci din grupă, Grecia a dispus de Estonia cu 5-2, următoarea adversară, în timp ce Moldova se va confrunta cu reprezentativa elenă pe 9 aprilie în ultimul meci din grupă.