Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 10 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Anenii Noi:
str.Chişinăului – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bulboaca – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cobuşca Veche – în intervalul de timp între 10:00 – 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

2. Cahul:
s.Vadul lui Isac – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

3. Cantemir:
s.Haragîş, s.Şamalia, s.Vişniovca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

4. Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Cazaclia: str.Chirov, Ciapaeva, Griboedova str-la, Mihail Frunze, Voroşilov str-la – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chiriet-Lunga: str.Comsomolskaia, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Sadovaea, Serghei Lazo – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Congazcic: str.1 Mai, Cotovschi, Mitula – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dezghingea: str.Budionnîi, Budionnîi str-la, Carl Marx, Caşina, Enghels, Gerten str-la, Gherţena, Ioana Iakir, Lenin, Maxim Gorki, Miciurin, Miciurin str-la, Mihail Lomonosov, Mihail Lomonosov str-la, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Osipenko, Pobeda, Serghei Tiulenin, Şevţovoi, Taras Şevcenco, Valentina Tereşcova – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

5. Călăraşi:
s.Bahmut, staţia Bahmut – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Dereneu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Hîrbovăţ – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

6. Căuşeni:
str.Ciocana, Ciocana Mică, Dragoş Vodă, M.Lomonosov, M.Lermontov, Pădurii – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cîrnăţeni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Opaci – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Plop-Ştiubei – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

7. Cimişlia:
str.27 August, Alexandru cel Bun, Cimişlia, Mitropolit Petru Movilă – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bogdanovca Veche – parţial în intervalul de timp între 14:30 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cenac – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

8. Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Ciuciuleni – parţial în intervalul de timp între 09:50 – 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.28 Iunie, Cotovschi, Gagarin, Lenin, Ţentralinaia – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Negrea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru renovarea LEA

9. Ialoveni:
str.27 August, A.Hîjdău, A.David, Cetatea Albă, Libertăţii, str. şi str-la Ialoveni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru 1 oră, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Costeşti – parţial în intervalul de timp între 13:30 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ruseştii Noi – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

10. Leova:
s.Tigheci – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

11. Nisporeni:
s.Păruceni, s.Valea Nîrnovei – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Soltăneşti – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

12. Orhei:
s.Peresecina: str.31 August 1989, Alexandru Donici str-la, Chişinăului, Constantin Negruzzi, Crişca, Dimitrie Cantemir, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Nouă, Petru Rareş, s.Peresecena, Sportivă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco, Tineretului, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sămănanca, s.Teleşeu – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

13. Străşeni:
str.Şota Rustaveli, Liviu Deleanu, M.Lomonosov, V.Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Căpriana – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Micăuţi – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 12:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Negreşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Recea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Saca – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

14. Ştefan Vodă:
s.Cioburciu: str.1 Mai, 28 Iunie, Boris Glavan, Calinina, Cernova, Cioburciu, Lenin, Serghei Lazo, ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Talmaza: str.1 Mai, A.Donici, Tinereţii – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 10:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

15. Teleneşti:
s.Chiştelniţa – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sărătenii Vechi – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

publicitate