Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 7 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Albişoara, Crizantemelor, Garofiţa, Iurie Gagarin, Sfînta Maria, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

2. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Ion Creangă 1 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ion Creangă 1, 1/1, 1/3 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.V.Coroban 1-37, 2-32, N.Bălcescu 1-23, 2-32, Suceviţa 11/1, 11A, 13, 15, Virtuţii 1-13, 2-6 – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 16:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

3. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Atelierilor, Cantinei, Cartusa, Durleşti, Nicolae Testemiţeanu, Tineretului, Tineretului 8 str-la, Ruhuleanca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Unirii, Calea Unirii 1 str-la, Renaşterii, Renaşterii str-la, Rezistentei, Stejarului, Teiului, Tudor Vladimirescu, Valea-Babii – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Gribov 9012, Nicolae Testemiţeanu 61 – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Cîmpului, Costiujeni, Covtun, Gliei, Gliei str-la, Grănelor, Urojainaia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Cîmpului, Costiujeni, str.şi str-la Luceafărul – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Vieru 43/3, 49A, 53/3, 54, 55, 55/1,2 – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

5. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Călătorilor 30, Cărămidarilor 105A, 107, Liviu Rebreanu 127-137, 127/1, Movileni 34-44, 71-99, Sfînta Paraschiva 16, 19, 19/1, 19/2, 23, Uzinelor 90, 165, 165/2, 165B, 205/1, 207, Voluntarilor 20 – în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, Liviu Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sfînta Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 – partial in intervalul de timp intre 09:30 – 17:00, pentru lucrari de reconstructie LEA

6. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Podgorenilor 36 – în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Tolbuhin 4/1, S.Coipan 1-9, 17, 2-8, 20, S.Timoşenco 10 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.V.Badiu 15, 19, 24-38, 15A, 19A, 38A, C.Brîncoveanu 24, 24B, 33A, 35, Doina 59, Hotin 1, 6-16, Putnei 49-63, 50-66, Ec.Teodoroiu 2-32, 13-33, Timişoara 1, 14, 16, 11A – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

7. Anenii Noi:
str.Acad.Andrei Sahorov, Chişinăului, Suvorov – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chirca – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 17:55, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

8. Basarabeasca:
s.Sadaclia: str. 1 Mai, 9 Mai, Cogîlnic, Mira, s.Sadaclia, Sovetscaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sadaclia: str. 31 August 1989, Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Vasile Alecsandri, Voczalinaea, Zelionaia, Şcolinaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadaclia: str.Alexandru Donici, Cogîlnic, Fîntînilor, s.Sadaclia, Sadovaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

9. Cahul:
str.Alexandru Donici, Constantin Negruzzi, Ion Neculce, Matei Basarab, Nicolae Bălcescu, Strada Veche, Tîrgul Vechi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Alexandru Ioan Cuza: str.Dacia, Eneş Gheorghe, Livezilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt – în intervalul de timp între 13:30 – 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Andruşul de Jos – în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Colibaşi: str. 1 Mai, Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Costache Negruzzi, Fraţii Timofei, Libertăţii, Octombrie, Prut, Recea, Suvorova, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Colibaşi: str.Alba Iulia, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Mihail Frunze, Nouă, Prietenia, Serghei Lazo, Tineretului, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Huluboaia – în intervalul de timp între 15:00 – 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

10. Cantemir:
s.Porumbeşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

11. Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Cazaclia: str.Alexandr Puşkin, Eaneva, Lenin, Molodejnaea, Sadovaea – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cazaclia: Cutuzova str-la, Lenin, Maxim Gorki, Ogorodnaea – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Congaz: str.Cebanova, Grigore Cotovschi, Sadovaea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Etulia: str.Mihail Frunze, Molodoi Gvardii, Tihaea – în intervalul de timp între 15:00 – 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

12. Călăraşi:
s.Leordoaia – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Temeleuţi – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

13. Căuşeni:
s.Leuntea: str. 28 Iunie, Gheorghi Jucov, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Frunze, s.Leuntea – în intervalul de timp între 09:30 – 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tănătarii Noi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tocuz – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ucrainca – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

14. Cimişlia:
or.Cimislia: str. 8 Martie, Cetatea Alba, Cimislia, Constantin Stamati, Decebal, Sfinta Maria, Traian, Valul lui Traian, Vasile Alecsandri – in intervalul de timp intre 09:00 – 10:00, pentru lucrari de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Marienfeld – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sagaidac – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

15. Criuleni:
s.Măşcăuţi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Paşcani – în intervalul de timp între 09:20 – 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

16. Hînceşti:
s.Cărpineni: str.Alexandru cel Bun, Ceapaev, Gemenilor, Independenţei, Mircea cel Bătrîn, Pobeda, 31 August, Codrilor, Independenţei, Lomonosov, Pădurilor, Pervomaiscaia, S.Lazo, Sovetscaia, Svetlîi, str-la Svetlîi – parţial în intervalul de timp între 10:20 – 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cărpineni: str.Carbîşeva, Codrilor, Comarov, Gh.Cojbuc, Independenţii, Pădurilor, Podgoriilor, Sovetscaia, Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Căţeleni – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia str-la, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 10:10 – 18:10, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mereşeni – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 11:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Pervomaiscoe – parţial în intervalul de timp între 10:10 – 18:10, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sărata Galbenă – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 11:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

17. Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Alexandru Cel Bun, Gheorghe Coşbuc, Merilor, Toma Ciorbă – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bardar – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Horodca – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

18. Leova:
s.Sîrma – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tomai – parţial în intervalul de timp între 13:30 – 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

19. Nisporeni:
or.Nisporeni: str. 1 Mai, 31 August 1989, Constantin Negruzzi, Dacia, Dimitrie Cantemir, Doinelor, Horelor, Industrială, Libertăţii, Mircea Cel Bătrîn, Miron Costin, Muşatinilor, Nirnovei, Sfîntul Ion, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tinjenesti, Toma Ciorbă, Traian, Unirii, Vărzăreşti, Vasile Lupu, Veronica Micle, Victoriei, Viilor, s.Vărzăreşti: str. 31 August 1989, Alexandru Cel Bun, Dacia, Dimitrie Cantemir, George Enescu, Ion Creangă, Muşatinilor, Ovidiu Creangă, Păcii, Sf.Petru, Ştefan Neaga, Trandafirilor, Unirii, Vărzăreşti, s.Şendreni – parţial în intervalul de timp 10:00 – 11:00
s.Bursuc, s.Iurceni – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Selişte – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

20. Orhei:
str.Codreanca, Codru, Dragoş Vodă, N.M.Spătaru, P.Rareş, Tineretului, V.Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Peresecina: str. 31 August, A.Donici, Ştefan cel Mare, Gh.Asachi, M.Cibotari, M.Eminescu – parţial în intervalul de timp între 10:05 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

21. Străşeni:
s.Ghelăuza – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sireţi – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

22. Ştefan Vodă:
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaea, Hersonscaea, Jirnovaea, Lenin, Molodejnaea, Nadrecinaea, Odesscaea, s.Semionovca – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Marianca de Jos: str.Florilor, M.Eminescu, S.Esenin, Suvorov, Tineretului – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Olăneşti: str.A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Comsomoliscaia, Testemiţeanu, Proletară, Victoriei – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str. 27 August, Banikov, Luceafărul, Prietenia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

23. Taraclia:
str. 28 Iunie, Felix Dzerjinschi, Gagarin, Karl Marx, Lesnaia, Matrosov, Gogol Panov, Pervomaiscaia, V.Ceapaev – parţial în intervalul de timp între 14:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Albota de Sus: str.Fiodor Idjilov, Iubileinaea, Iurie Gagarin str, Mira, – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Roşiţa – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sofievca: str.Kalinin, Karl Marx, Molodejnaia, Timoşenco – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

24. Teleneşti:
s.Crăşnăşeni – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mîndreşti – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Negureni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ţînţăreni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Verejeni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.