Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 14 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.Munceşti 364, Pădurii 17, 21, 21/1 – în intervalul de timp între 09:30 – 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

2. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.V.Coroban 1-37, 2-32, N.Bălcescu 1-23, 2-32, Suceviţa 11/1, 11A, 13, 15, Virtuţii 1-13, 2-6 – în intervalul de timp între 08:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

3. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Căpriana, Cartusa, Codrilor, Codrilor str-la, Gribov, Iaşului str-la, Miron Costin, Nicolae Testemiţeanu, Nicolae Testemiţeanu 1 str-la, Nicolae Testemiţeanu 2 str-la, Nicolae Testemiţeanu 4 str-la – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Durleşti, Florilor, Gribov, Livezilor, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu str-la, Păcii, Tudor Vladimirescu, Tudor Vladimirescu str-la, Vasile Alecsandri, Vovinteni, Vovinteni str-la, Vovinteni 2 str-la – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

4. Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Şciusev 42, 44, 46, 58, 60, 43, 47, M.Eminescu 30, 38, V.Alecsandri 95, Vlaicu Pîrcălab 18, 20, 22, 26 – în intervalul de timp între 14:00 – 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Docuceaev 4 – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru 4 ore, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Docuceaev 5 – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru 4 ore, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

5. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Cîmpului, Costiujeni, Covtun, Gliei, Gliei str-la, Grănelor, Urojainaia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Vieru 43/3, 49A, 53/3, 54, 55, 55/1,2 – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

6. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 13-23, 26-38, L.Rebreanu 20A 20/1A, Uzinelor 12-14, 27-79, 60, Varniţa 2/10 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, L.Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 – în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Cărămidarilor 41, 59, L.Rebreanu 22-38, 31, 49-125, Sf.Paraschiva 22 – în intervalul de timp între 09:20 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.V.Varzaru 5/2 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Vadul lui Vodă 60/1 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

7. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Dm.Rîşcanu 9/1 – în intervalul de timp între 09:10 – 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

8. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goian:
str.Chişinău, Goian, Ichel, Păcii, Văilor – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

9. Anenii Noi:
str.Anina, Ion Soltîs, Morilor, Nicolae Sulac, Voievozilor, Zimbrului – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Concilierii Naţionali, Victoriei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ciobanovca, s.Balmaz, s.Mirnoe, s.Troiţa Nouă – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

10. Basarabeasca:
str.Trudovaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Abaclia: str. 31 August 1989, Alecu Russo, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Cogîlinic, Dacia, Dimitrie Cantemir, Doina, Dom Pps, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Ion Creangă, Ion Iachir, Ion Secrieru, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lev Tolstoi, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, s.Abaclia, Şcolinaea, Serghei Lazo, Spitalului, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadaclia: str. 31 August 1989 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

11. Cahul:
s.Burlacu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ursoaia – în intervalul de timp între 09:30 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

12. Cantemir:
str.Boris Glavan, Promislennaea, Zavodscaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciobalaccia – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

13. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str. 26 Siezda, Boris Glavan, Enghels, Pionerscaea, Plotnicova str-la – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Avdarma: str.Gheorghi Jucov, Lenin, Sverdlova, Timoşenco – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dezghingea: str.Budionnîi, Buiuclî, Butuca, Chesea, Ciachira, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Diubina str-la, Dovjenco, Drujbî, Dubinina, Dzerjinscogo, Enghels, Gherman Titov, Gherţena, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Lev Tolstoi str-la, Macarenco, Macarenco str-la, Matrosov, Maxim Gorki, Mendeleev, Mendeleev str-la, Meresiev, Meresiev str-la, Micoeana, Mihail Frunze, Mihail Şolohov, Mihail Tuhacevski, Mira, Molodejnaea, Odesscaea, Oleg Coşevoi, Oziornaia, Pobeda, Rabociaea, Serghei Lazo, Serghei Tiulenin, Serghei Tiulenin str-la, Suslova, Sverdlova, Tretiacov, Vlasenco, Volghina str-la, Zaica str-la – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

14. Călăraşi:
str.Mitr.Dosoftei, Mitr.Varlaam – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

15. Căuşeni:
str.Tineretului, str-la Păcii – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cîrnăţeni – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Plop-Ştiubei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sălcuţa – în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ucrainca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

16. Criuleni:
str. 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Bez Uliţ, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bul.Biruinţa, Crinelor, Florilor, Florilor str-la, Ghioceilor, Ion Sirbu, Iurie Gagarin, Lalelelor, Meşterul Manole, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Dimo, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Pobedî str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt str-la, Trandafirilor, Uzinelor, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Işnovăţ – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Măşcăuţi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

17. Hînceşti:
s.Căţeleni – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Negrea – parţial în intervalul de timp între 10:20 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nemţeni – parţial în intervalul de timp între 10:10 – 18:10, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Obileni – parţial în intervalul de timp între 09:50 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

18. Ialoveni:
s.Mileştii Mici – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ulmu – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

19. Leova:
str.Alexandru Donici, Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Independenţei, Mitropolit Varlaam, Nucarilor – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

20. Nisporeni:
s.Păruceni – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Selişte – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Soltăneşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

21. Orhei:
str.A.Belschii, Barbu Lăutaru, Biriukov, Braşoveanu, Cupcea Valeriu, Dimitrie Cantemir, Doina Şi Ion Aldea Teodorovici, Dosoftei Mitropolit, Floriilor, Haiducul Bargat, Iaşi, La Hotar, Mihail Mîndru, Nucarilor, Parfionov, Serghei Lazo, Sesiunea 13, Stejarilor, Susleni, Trandafirilor, Trosceanskaia, Vişinilor, Vissarion Belinski, Zemţov – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Căpriana, Nistreană, Norocului – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Morozeni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vîprova – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

22. Străşeni:
str. 1 Iunie, Calea Basarabiei, Codrilor, Leonid Severin, Mircea Cel Bătrîn, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Sfinţii Împăraţi Constantin, Teilor, Tineretului – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Şota Rustaveli, Liviu Deleanu, M.Lomonosov, V.Alexandri – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Scoreni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

23. Ştefan Vodă:
str.Ion Creangă, Mihai Eminescu, P.Dudnic, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaea, Hersonscaea, Jirnovaea, Lenin, Molodejnaea, Nadrecinaea, Odesscaea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str. 25 Octeabrea, 28 Iunie, Benderscaea str-la, Bulgară, Carl Marx, Dzerjinscogo, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Livezilor, Mihail Frunze, Mira, Octeabriscaea, Şcolinîi str-la, Serghei Lazo, Severnaea, Sov.Armii, Sovetscaea, Viilor, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Lazo, s.Semionovca, s.Ştefăneşti – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Olăneşti: str.Ştefan cel Mare – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

24. Taraclia:
s.Albota de Sus – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cairaclia: str.Dimitrova, Grigore Cotovschi str-la, Iurie Gagarin str-la, Lenin, Sov.Armii – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Valea Perjei: str.Crasnoe-Znamea, Lenin, Ohotnicescaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

25. Teleneşti:
s.Budăi – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ineşti – în intervalul de timp între 08:30 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mîndreşti – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mîndreşti – în intervalul de timp între 11:00 – 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sărătenii Vechi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric