Ruta de troleibuz nr. 32 va circula pe următorul itinerar: tur, în raza oraşului Chişinău: str. 31 august 1989 – str. Al. Puşkin – str. Constantin Tănase – bd. Grigore Vieru – bd. Renaşterii Naţionale – Calea Orheiului – în raza comunei Stăuceni: str. Păcii, str. Grătieşti, str. Constructorilor, str. Vasile Alecsandri, str. Dumitru Matcovschi. Retur cursa trece pe străzile Dumitru Matcovschi, Ion Creangă, Constructorilor, Grătieşti, Păcii în raza comunei Stăuceni și pe străzile Calea Orheiului, bd. Renaşterii Naţionale, bd. Grigore Vieru, str. Constantin Tănase, str. Mitropolit G.Bănulescu-Bodoni, str. 31 august 1989 în Chișinău.
Ruta de troleibuz nr. 33 va circula pe străzile Mirceşti,Petricani, Mihai Viteazul, Columna, Henri Coandă, Calea Ieşilor – până la str. Bariera Sculeni). Retur pe Calea Ieşilor, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt, str. Mihai Viteazul, str. Petricani, şos. Balcani, str. Mirceşti.
Pe ambele rute de transport public vor circula troleibuze cu mers autonom. Ruta de troleibuz nr. 32 va fi deservită de cinci unităţi de transport, iar pe ruta de troleibuz nr. 33 vor
circula unităţi de transport.