/LIVE TEXT/ Război în Ucraina, ziua 784: Atac sângeros la Cernihov și incendiu puternic în Crimeea. Zelenski convoacă Consiliul Ucraina-NATO

Bravo! Boxerii moldoveni au obținut două medalii de aur la turneul internațional din Lituania

missing
18 mai 2019, ora 12:03

Cinci boxeri moldoveni au cucerit medalii la turneul internațional de la Kaunas, Lituania. Sportivii au obținut două medalii de aur, două de argint și una de bronz.

Câștigători au devenit Dmitrii Galagoț și Vasili Belous. Galagoț l-a învins în finala categoriei de greutate 64 kg pe conaționalul Mihail Cvasiuc, iar Belous a dispus în finala de la 69 kg de francezul Lehot Romain.

Într-o altă finală, Victor Carapcevschi a cedat în fața reprezentantului gazdelor Vytautas Balsys. La 91 kg, Andrei Zatușevschi s-a ales cu medalia de bronz.

La memorialul „Algirdas Șocikas” au concurat boxeri din nouă țări.