Vor putea tehnologiile înlocui pe deplin omul vreodată? Și dacă da, atunci ce profesii nu vor mai fi actuale peste 10-15 ani? Dar care vor fi cele mai apreciate în viitor? Deși tehnologiile au devenit omniprezente în viața noastră, totuși acestea nu pot înlocui în totalitate omul, empatia și emoțiile pe care le oferă acesta. Sunt profesii pentru care oamenii sunt de neînlocuit, vorbim în special de vocația de învățător. Tatiana Pitușcan, o tânără profesoară de limba engleză, ne spune ce crede ea despre viitorul meseriei de profesori, cum a schimbat pandemia lucrurile și cum ar trebuie de interesat studenții să învețe o limbă străină.