În această dimineaţă devreme, Toyota a prezentat lumii noua, a cincea generaţie a popularului Prius, marcând un sfert de secol de istorie a modelului! Premiera mondială de astăzi a fost organizată paralel în Japonia şi la Salonul Auto de la Los Angeles, iar o premieră europeană va urma pe 5 decembrie.
Modelul Prius a debutat în 1997 și, după cum bine știți, numele său provine din cuvântul latin pentru „pionier” sau „a merge înainte”. Citeşte continuarea pe AutoBlog.MD