O femeie de 78 de ani, din stânga Nistrului, a fost spulberată de o mașină, care a încercat să ocolească o groapă dar a deviat de pe traseu și s-a izbit de un copac, apoi în clădirea magazinului din cale.
Potrivit presei din regiune, la volanul mașinii se afla o tânără de 22 de ani. Pentru a ocoli o groapă, șoferița ar fi tras volanul, după care a pierdut controlul.
Femeia de 78 de ani traversa drumul în acel moment. Mașina lovit un copac și a doborât pensionara, apoi a intrat într-un magazin.
Bătrâna se află la terapie intensivă cu răni grave.
Mai jos sunt imagini cu impact emoțional: