Ford a anunțat astăzi că o legendă americană vine pentru prima dată în Europa, odată cu introducerea SUV-ului Bronco, exclusiv în versiuni 4×4, extrem de capabile în teren accidentat dificil. Bronco va fi disponibil pentru prima dată pe anumite piețe europene, inclusiv în România. Din păcate în Republica Moldova nu poate fi comandat prin canal oficial.
Bronco este oferit clienților din Europa într-un număr strict limitat de unități și este disponibil în două variante hardcore. Află mai multe, dar şi cât costă, pe AutoBlog.MD