6 tineri cu comportament suspect, dintr-o instituție cu profil sportiv, au fost conduși la Inspectoratul de Poliție pentru documentare. Asupra unuia dintre ei a fost găsit un cuțit.
Poliția a solicitat ca participanții la protest să nu dețină la ei obiecte interzise și face apel repetat la o întrunire pașnică, fără acte de violență și provocări.
„Vom interveni în fiecare situație în care există risc pentru viața cetățenilor sau ordinea publică”, dă asigurări poliția.
![](https://tv8.md/resources/2023/02/19/8d397f37-6501-455d-a3b4-a710159f2c3b_image2023-02-19124110504.png)