Iarna își face tot mai simțită prezența. Pe 20 noiembrie, în multe localități din țară ar putea cădea fulgi de zăpadă. Ce-i drept, mai mult sub formă de lapoviță, arată datele Serviciului Hidrometeorologic de Stat.
Astfel, am putea avea zăpadă astăzi în raioanele: Briceni, Dondușeni, Fălești, Ocnița, Sîngerei, Soroca, Bălți, Drochia, Edineț, Florești, Glodeni și Rîșcani.
În aceste localități, în special noaptea, se prevăd înghețuri cu intensitatea de -4 până la -6 grade Celsius.