Breaking news/LIVE TEXT/ Război în Ucraina, ziua 1105: Plan UE și atac la Odesa! Rusia îl apără pe Trump, iar Kievul anunță cât poate rezista fără SUA

Angajații Ambasadei R. Moldova în Federația Rusă s-au vaccinat cu Sputnik-V

missing
19 februarie 2021, ora 17:27

Angajații Ambasadei Republicii Moldova în Federația Rusă s-au vaccinat împotriva noului tip de coronavirus cu Sputnik-V. Informația a fost confirmată de către Serviciul de Presă al Ministerului Afacerilor Externe (MAEIE). 

Este vorba despre 17 colaboratori și membri ai familiei. Vaccinarea cu prima doză a fost voluntară, a declarat pentru tv8.md purtătorul de cuvânt al MAEIE Daniel Vodă.

Menționăm că acesta nu este primul caz de vaccinare în străinătate a angajaților Ministerului Afacerilor Externe. În această lună au fost vaccinați și colaboratorii din Israel.

Abonează-te la știri pe e-mail

TV8.md este site-ul de știri din Republica Moldova cu noutăți sociale, politice și economice de ultima oră, meteo astăzi, emisiuni, interviuri și investigații.
TiktokFacebookInstagramYoutubeTelegramTiktok

© 2025 TV8.md. Preluarea materialelor publicate pe tv8.md este permisă doar cu citarea sursei în primul alineat și prin intermediul unui link activ către pagina articolului.