Război în Ucraina, ziua 170: 11 rachete au lovit orașul Kramatorsk. Zelenski cere să nu se mai vorbească public despre tactici militare

sport

/VIDEO/ Sheriff, remiză albă în Bosnia: Calificarea se va decide pe stadionul Zimbru

07 iulie 2022, ora 11:04
Distribuie:

Campioana Moldovei, Sheriff Tiraspol, a obținut o remiză albă în deplasare cu Zrinjski Mostar în primul tur preliminar al Ligii Campionilor, scor 0-0. „Viespile” pornesc cu prima șansă la calificare în runda secundă, returul urmând să aibă loc pe 12 iulie pe stadionul Zimbru.

Prima repriză a meciului din Bosnia a fost una anostă cu foarte puține ocazii de poartă.

Gazdele de la Zrinjski au încercat să ajungă la poarta tiraspolenilor, însă finalizarea a lăsat de dorit.

În repriza secundă tot bosniecii au fost mai periculoși, însă toate șuturile nu au prins spațiul porții.

Sheriff a avut două șanse prin Badolo și Luskja, ambele irosite.

Scor final 0-0, iar Sheriff va ataca calificarea în turul secund preliminar al Ligii Campionilor pe 12 iulie pe stadionul Zimbru.