Vadim Rață și Igor Armaș au avut parte de un debut victorios în Cupa României. Echipa lor Voluntari s-a impus cu scorul de 2-0 în duelul cu Farul Constanța.
Dacă Igor Armaș a rămas pe banca de rezerve, atunci mijlocașul Vadim Rață a fost integralist. Ilfovenii au reușit să deschidă scorul încă din minutul 8, prin Florea, care a înscris cu un șut din fața porții.
Enes Sali a încercat să restabilească egalitatea din lovitură liberă, iar Nicolas Popescu a încercat să marcheze cu un șut de la distanță. Pe finalul primei reprize, Dumiter a irosit o șansă uriașă de a înscrie după ce nu a reușit să-l învingă pe portarul advers dintr-o poziție foarte bună.
După pauză constănțenii au avut un gol anulat, al lui Rivaldinho pentru o poziție clară de offside. Oaspeții au mai ratat două șanse majore de gol, iar în minutul 75, portarul Fernandez a avut o intervenție superbă la lovitura de cap a lui Boli.
În minutul 85, gazdele au rezolvat soarta învingătoarei. Sigurjonsson a centrat în careu, iar la finalizare s-a aflat Cocian. Voluntari debutează cu victorie în grupa D a Cupei României și în următorul meci se va duela cu FC Tunari.