La iarnă vom avea pe rafturile supermarketurilor căpșuni autohtone. Fructele dulci și aromate au început deja să se coacă în serele din Criuleni. Acestea sunt crescute cu multă grijă și atenție, iar costul pentru un kilogram de căpșuni în extra sezon va ajunge până la 130 de lei.
Povestea de succes a lui Ion Bobeico a început în anul 2016, când bărbatul a decis să cultive căpșuni în seră, pe o suprafață de 1,2 hectare. Dar nu orice seră, cu una bazătă pe un sistem hidroponic. Acesta constă în cultivarea plantelor în apă, fără să fie necesar solul. Asta înseamnă că rădăcinile plantelor se află permanent în apă, fiind susținute de vată minerală, fibre de cocos sau bile de argilă.
„Inițial a fost o cultură cu o creștere un pic diferită de ceea ce vedem acum. Creșterea era pe vată minerală, ulterior am optat pentru un alt gen de substrat.”
Noua tehnologie, considerată una dintre cele mai eficiente metode de cultivare a plantelor, îi permite fermierului să culeagă căpșuni tot anul împrejur, chiar și iarna.
„Este o creștere pe substrat, este o creștere care nu are loc în sol. Și în cazul dat nu ești obligat să folosești pesticide pentru tratarea rădăcinilor plantelor. Noi cultivăm specia de căpșuni Albion. Este un soi remontant cu o producție de trei ture de roadă pe an.”, producător de căpșuni, Ion Bobeico.
Astfel, cu trei sezoane de recoltare pe an, Ion Bobeico produce tone de căpșuni. Dacă înainte o bună parte erau vândute în afară, pandemia și războiul de la graniță au venit cu un adevărat cutremur pe piața exporturilor. Astfel că, acum, fermierul își vinde căpșunile în supermarket-urile din țară.
„Acum ceva ani, până la pandemie am optat și pentru export. Export a fost și în Federația Rusă, în Emiratele Arabe Unite. Ulterior, cu începutul pandemiei nu mai puteam exporta. Au fost și întrebări de logistică pentru că exportul îl făceam doar avia, inclusiv și în Federația Rusă. Odată cu finisarea pandemiei a început și conflictul din țara vecină și de data aceasta a fost un șoc pentru piață. Astăzi optăm pentru comercializarea produselor noastre doar pe piața locală și vindem produsele noastre doar în rețelele de supermarket.”, producător de căpșuni, Ion Bobeico.
Dacă vara prețul unui kilogram de căpșuni variază între 30 și 40 de lei, în extra sezon fermierul spune că le comercializează cu 130 de lei.