Naționala Moldovei joacă duminică, 15 octombrie, la Varșovia, un meci extrem de important din preliminariile Campionatului European 2024. Adversara noastră este selecționata Poloniei, iar doritorii vor putea urmări meciul de pe stadionul Narodowy, la ora 21:45.
Federația Moldovenească de Fotbal (FMF) invită în tribune pe 17 noiembrie, la meciul Moldova - Albania!
Moldova a mai jucat până acum 7 meciuri cu polonezii la nivel de echipe reprezentative. Bilanț: 1 victorie, 1 remiză și 5 înfrângeri. Golaveraj: 5-12.
Programul meciurilor din grupa E a calificărilor pentru EURO 2024 îl găsiți pe FMF.