Judocanul Radu Izvoreanu a devenit campion european Under 23. În Germania, el a obținut patru victorii în categoria de greutate 66 kg, cu muntenegreanul Petar Radovic, italianul Marco Feliziani, azerul Aydin Rzayev și letonul Anthony De Angelis, informează Comitetul Național Olimpic și Sportiv din R. Moldova.
Totodată, sportiva Oxana Diacenco a cucerit medalia de bronz la Campionatul European la Judo Under 23, care se desfășoară în Germania,potrivit Federației de Judo.
Discipola antrenorului Ion Cujbă a obținut trei victorii în categoria de greutate +78 kg, cu azera Nigar Suleymanova, iar în repesaj, croata Marcelina Vranjes și ucraineanca Ruslana Bulavina.
Totodată, sportivul Bagrin Alin, s-a clasat pe locul 7, in categoria de greutate +100 kg.