Citroën sfidează principiile de bază ale autovehiculelor de segment B proiectate și construite în Europa, odată cu prezentarea celei de-a patra generații a modelului C3. Modelul complet electric ë-C3 oferă cel mai bun confort din clasă, o experiență electrică facilă, un nivel excepțional de echipare și un raport calitate-preț incredibil, fiind în același timp fabricat în Europa.
Modelul complet electric ë-C3 conduce cu mândrie cea de-a patra generație a celei mai populare mașini Citroën, care s-a vândut în peste 5.6 milioane de unități de la momentul lansării primei generații în 2002. C3 este cel mai popular model al mărcii și reprezintă 29% din volumul vânzărilor Citroën în Europa. În 2022, C3 a monopolizat 11% din totalul pieței europene de segment B. Citește continuarea pe AutoBlog.MD