Au trăit groază unei răsturnări cu mașina, au experimentat reacția lor într-un derapaj, dar și cum să reacționeze în situații de accident. De aceasta au avut parte toți cei care au mers astăzi la lansarea campaniei Drumuri Sigure în Moldova, inițiată de Ministerul de Interne. După lecțiile de șofare, șeful de la MAI a anunțat că este în așteptarea de mașini capcană din Germania, care ar urma să înregistreze orice încălcare în trafic.
Ulterior, șoferii și-au testat viteza de reacție la volan, în cazul în care nimeresc într-un derapaj. Participanții au putut experimenta și ce se întâmplă atunci când o mașină se inversează în urma unui accident rutier.
A fost o lecție și de cum trebuie cuplată corect centura de siguranță.
„Am înțeles că trebuie să conduci prudent pentru ca să nu ajungi într-o astfel de situație. Ca distracție este o experiență foarte interesantă și bună, dar în realitate nu vreau să încerc așa ceva”.
Oamenii legii explică de ce este necesar ca fiecare șofer, pasager sau pieton să cunoască cele mai elementare reguli.
Campania „Drumuri Sigure în Moldova” va continua pe tot parcursul anului 2024 în toată țara. Mulți polițiști vor merge și în școli pentru a preda lecții de siguranță rutieră. Ministrul de Interne, Adrian Efros anunță, totodată, că în scurt timp va fi monitorizat și mai intens traficul rutier.
„Anul trecut, 50 de copii din Moldova au murit în accidente rutiere și 400 au fost răniți. UNICEF este pregătit să colaboreze cu autoritățile pentru a aproba cele mai simple soluții, cum ar fi limitarea vitezei în preajma școlilor la 30 de kilometri pe oră sau obligarea purtării căștilor pentru bicicliști”.
Precizăm că, în cele 11 luni, care s-au scurs din anul curent, s-au înregistrat 1.810 accidente rutiere, în urma cărora 183 de persoane și-au pierdut viața, iar alte 2.077 s-au ales cu traumatisme. Numărul acestora este în descreștere față de anul 2022. Dintre acestea, cele mai multe accidente, peste 470 s-au produs din cauza vitezei mari, 280 de coliziuni au avut loc pentru că nu s-a acordat prioritate pietonilor, iar 187, pentru neacordarea priorității altor vehicule.