Campioana en titre Denver Nuggets şi pivotul sârb Nikola Jokic, şi-au continuat debutul perfect de sezon în NBA, obținând a patra victorie consecutivă, 110-102 în faţa formaţiei Utah Jazz.
Denver Nuggets a avut din nou un erou pe teren în persoana lui Nikola Jokic care a reușit al doilea triple-double din acest sezon, cu 27 de puncte, 10 recuperări şi 11 pase decisive.
Sârbul este la egalitate cu LeBron James şi Jason Kidd pe locul patru în ierarhia jucătorilor cu cele mai multe reușite la acest capitol din istoria NBA.
De partea celalaltă la formația Utah Jazz, cei mai buni marcatori au fost finlandezul Lauri Markkanen și Walker Kessler, care împreună au înscris 49 de puncte, însă, echipa lor nu a putut evita a treia înfrângere a sezonului.
Denver Nuggets, alături de Dallas Mavericks, sunt singurelel formații din Conferința de Vest care nu au cunoscut gustul eșecului de la debutul sezonului.