În acest weekend, noua colecție a brandului Duca a făcut senzație la Moldova Fashion Days. Eleganța a mers mână în mână cu rafinamentul și feminitatea.
„Este o colecție de timpul de afară - ceva de zi și desigur ne-am pregătit și pentru sărbătorile de iarnă, de asta am făcut ținute pentru doamne, pentru sărbătorile care vin”.
Pe lângă un aspect exterior deosebit, Duca mai pune accent pe calitate și comoditate.
„Fiecare doamnă, domnișoară, nu contează vârsta sau preferințele - mereu vor găsi ceva la Duca pentru ele. Duca nu este doar un brand, dar este și o stare de spirit, care mereu îți dă mult mai multă încredere în sine”.
Înainte de sărbători, Duca pregătește surprize frumoase pentru toți cei care vor să fie frumoși, unici și deosebiți.
„Colecția care a fost văzută astăzi pe podium deja este prezentă în magazinul Duca, dar noutatea cea mai bună este că în foarte scurt timp vom lansa site-ul Duca pentru oamenii care vor să comande online, atât pe teritoriul Republicii Moldova, cât și în afara teritoriului Republicii Moldova”.
„În curând vom începe să lucrăm pentru a construi, la anul, o colecție și pentru bărbați”.
O altă noutate frumoasă este faptul că în magazinele Duca găsești modele noi în fiecare lună.
„Duca se deosebește în mare parte prin rafinamentul său. În primul rând creează ținute de bază pentru o garderobă feminină la moment”.
„În general se bazează pe faptul că fiecare femeie trebuie să aibă o garderobă de bază. El în primul rând creează culori și croiuri de bază cu anumite touchuri personalizate în care fiecare dintre noi să se găsească sau să se regăsească într-o ținută marca Duca”.
/P/ Acest material este un articol comercial și nu prezintă punctul de vedere al redacției TV8. Instituția nu poartă responsabilitate pentru conținutul textului de mai sus.