În pragul sărbătorilor de iarnă, compania de mezeluri ”Rogob” lansează o serie de produse noi, menite să-i satisfacă și pe cei mai pretențioși cumpărători. Iar calitatea e prioritatea numărul unu, spun reprezentanții întreprinderii. Cei peste 120 de angajați care muncesc la „Rogob” se aliniază celor mai înalte standarde, astfel încât pe mesele clienților să ajungă mezeluri de calitate ireproșabilă.
„Anul 2023, a fost un an plin de provocări, dar compania Rogob a reușit să înregistreze rezultate remarcabile, înregistrând o creștere de 17 %, ceea ce ne bucură foarte mult. Ca și companie, am continuat să dezvoltăm tot ce înseamnă produse noi, tot ce înseamnă tehnologii noi, tot ce înseamnă procese de automatizare, digitalizare în companie”.
Pe lângă modernizarea utilajelor și proceselor de fabricare a mezelurilor, reprezentanții companiei spun că secretul unui produs reușit sunt ingredientele și proporțiile în care sunt utilizate.
„Cel mai important este să alegem rețeta cea mai echilibrată și cea mai bună a produsului, pentru a corespunde exigenților consumatorilor. Pentru sărbătorile de Crăciun și Revelion am pregătit pentru consumatorii noștri, produse noi, produse proaspete, am dezvoltat propria rețea de magazine, care acum este la un pas distanță de consumatorul final”.
Rogob are cea mai mare rețea de magazine de mezeluri din Moldova, amplasate pe întreg teritoriul țării, iar, în perioada sărbătorilor, cumpărătorii vor avea parte de un șir de oferte și reduceri generoase. Totul- pentru a savura gustul sărbătorilor acasă, împreună cu cei dragi.
/P/ Acest material este un articol comercial și nu prezintă punctul de vedere al redacției TV8. Instituția nu poartă responsabilitate pentru conținutul textului de mai sus.