Trafic intensiv la vama Leușeni - Albița. Potrivit unui comunicat al Poliției de frontieră, au fost puse în aplicare un șir de măsuri pentru fluidizarea fluxului de călători.
Astfel, Poliția de frontieră informează că pe sensul de ieșire din Republica Moldova au fost deschise suplimentar piste de control și a fost suplinit numărul de echipamente speciale.
De asemenea, pe sensul de intrare în țara noastră a fost suplinit numărul de angajați din prima linie și au fost deschise suplimentar piste.
În acest context, poliția de frontieră recomandă călătorilor să opteze pentru punctele de trecere Leova-Bumbăta, care funcționează între orele 08:00 și 20:00, sau Costești-Stânca, unde fluxul de trecători este mai mic.




























































