De peste 18 ani, compania Plastregal se dedică producerii ușilor, ferestrelor și sistemelor glisante. Folosind doar materiale de cea mai bună calitate și durabilitate (aluminiu și PVC certificat pasiv) și tehnologii moderne, aceasta reușește să ofere clienților săi produse autohtone, care respectă cele mai înalte standarde europene de calitate.
Unul dintre cele mai importante aspecte în construcția sau renovarea unei case sunt ușile, ferestrele și sistemele glisante. Acestea contribuie la siguranța locuinței, la eficiența termică și mai ales, la aspectul vizual al casei.
Compania Plastregal știe că construcția unei case este o investiție pe termen lung. Astfel, aceștia pun un accent deosebit pe calitatea și durabilitate produselor lor, pentru ca acestea să reziste și să funcționeze decenii întregi.
O construcție pe viață
Cum reușesc cei de la Plastregal să producă uși, ferestre și sisteme glisante care se păstrează decenii întregi?
#1. Materiale
Compania folosește doar materiale de cea mai înaltă calitate posibilă, și în special, optează cât mai des pentru aluminiul cu rupere termică.
De ce aluminiu?
- Durabilitate sporită: un material foarte rezistent la intemperii, uzură și coroziune.
- Aspect modern și elegant: oferă un aspect rafinat și contemporan oricărei construcții.
- Dimensiuni mari: permite realizarea de ferestre și uși de dimensiuni generoase, sporind luminozitatea spațiului interior și conectarea cu natura.
- Eficiență energetică: contribuie la reducerea pierderilor de căldură, optimizând consumul energetic al clădirii. Spre exemplu, unele sisteme pe bază de aluminiu de la Plastregal, sunt certificate pentru case pasive.
#2. Producere
De producerea și asamblarea produselor Plastregal se ocupă o echipă super calificată de specialiști. Asamblori și ingineri cu 10+ ani de experiență și cu sute de proiecte realizate cu succes.
Mai mult, folosesc utilaje moderne și de ultimă generație, care permit o producție rapidă, precisă și eficientă.
#3. Montare
Un pas extrem de important și deseori trecut cu vederea este montarea ușilor, ferestrelor și sistemelor glisante, odată ce au fost finalizate.
Echipa Plastregal de montatori experimentați garantează o execuție impecabilă, vin cu recomandări personalizate și respectă toate standardele de calitate. Aceștia îmbină impecabil construcția cu zidăria (prin montarea unui profil adăugător), astfel obținând
- Lipsa umidității dintre perete și construcție
- Lipsa condensului pe suprafața geamurilor
- Termoizolare sporită pe tot perimetrul construcției
- Fonoizolare sigură în timp
Toate aceste elemente permit producerea ușilor, ferestrelor și sistemelor glisante care se păstrează și funcționează decenii întregi, contribuind la o construcție pe viață.
Dacă ești și tu în procesul de construcție sau renovare a unei case, și vrei să te asiguri că optezi pentru cele mai durabile și calitative uși și ferestre, alege produsele Plastregal.
Accesează acest link și completează formularul de pe prima pagină pentru o consultație telefonică gratuită cu echipa Plastregal. Urmează să analizați împreună proiectul tău și să găsiți cele mai bune soluții pentru tine, casa și familia ta!
Sau îi poți contacta direct la numărul de telefon +373 78 320 000
Notă: Îi găsești și offline, la showroom-ul din cadrul fabricii Plastregal… unde poți vedea și procesul de producere, pe strada Uzinelor 210/2.
/P/ Acest material este un articol comercial și nu prezintă punctul de vedere al redacției TV8. Instituția nu poartă responsabilitate pentru conținutul textului de mai sus.