AutoBlog.MD a vizitat Salonul Auto de la Beijing. Reportaje video de la expoziția Auto China 2024 se vor vedea doar pe AutoBlog.MD mulțumită partenerilor: Castel Mimi, Apa Bucovina Moldova, Jetour Moldova, GEELY Moldova, Porsche Center Moldova, IM Motors Moldova, HAVAL Moldova, Chery Moldova, BAIC Moldova, Changan Moldova, BT Leasing MD și Xiaomi Moldova.
Continuăm să publicăm materiale video cu impresii de la Salonul Auto China 2024. De această dată am trecut prin standurile unor companii precum CATL, Dongfeng, Aion, Volvo, Lexus și Jetta.
Unele automobile au fost de neatins, însă multe chineze au fost deschise. Informații sunt limitate despre unele mașini pentru piața locală, însă despre cele care au șanse de export vă spunem câte ceva în reportaj.
Despre SUV-ul M-Hero și supercarul Aion Hyper SSR vor urma pe blog articole dedicate, căci sunt niște produse interesante!