Cel puțin 20 de oameni au fost răniți, după ce o mașină a intrat într-o mulțime pe bulevardul Santa Monica din Los Angeles. Anunțul a fost făcut de Departamentul de pompieir din Los Angeles (LAFD), transmite Libertatea.
Răniții au fost transportați la spitale locale sau la centre de traumatologie, a declarat căpitanul LAFD Adam VanGerpen reporterilor de la fața locului. El a spus că în mulțime se aflau mai multe femei care așteptau la coadă pentru a intra într-un club de noapte, conform BBC.
„A fost o scenă foarte haotică”, a declarat căpitanul VanGerpen, adăugând că mai mulți „trecători de lângă club au sărit să ajute oamenii”.
Amintim că un incident similar s-a petrecut în Liverpool, nordul Angliei. În luna mai, o mașină a lovit mai mulți pieton în timpul unei parade a suporterilor clubului de fotbal Liverpool FC care a câștigat titlul în Premier League.




























































