Un moldovean de 26 de ani a fost reținut de polițiștii bucureșteni după ce a sustras o geantă cu bani, acte și bunuri personale dintr un autoturism aflat într-o stație de alimentare. Victima s-a dovedit a fi un concetățean de-al său care l-a ajutat să ajungă de la Chișinău la București.
Odată ajunși în capitala României, șoferul ar fi oprit la o stație PECO, acolo unde a coborât pentru câteva minute. În acel moment, camaradul său de drum, a decis să urce la volanul mașinii, a tamponat un alt autoturism din spate și a fugit cu o geantă în care erau 4200 de euro, dar și alte bunuri.
Polițiștii bucureșteni au reușit să prindă hoțul, aproape de granița cu Republica Moldova. Bunurile au fost recuperate în totalitate, iar tânărul a fost reținut pentru 24 de ore.









































