Surpriză frumoasă de la „PernaMea”! Din dorința de a susține mămicile în fiecare etapă a maternității, brandul continuă să se extindă și să organizeze evenimente care aduc informație, încredere și siguranță.
„Ca să fim mai aproape de mămicile noastre de la Botanica, am deschis un nou showroom pe Bulevardul Dacia 35. Cu această ocazie, am organizat și un nou eveniment - „Maternitatea ta începe alături de Pernamea”. De data aceasta vorbim despre alăptare.” „Am discutat cu mai multe mămici și pe lângă naștere, alăptatul este o provocare mult mai mare pentru multe din ele.” „De aceea am decis să invităm experți în domeniu ca să împărtășească din experiența lor”, a menționat directorul general „PernaMea”, Cristina Moșin.
Cea de-a treia ediție a evenimentului „Maternitatea ta începe cu PernaMea” a reunit medici și consultanți care au împărtășit sfaturi utile despre alăptare și despre rolul ei în dezvoltarea armonioasă a copilului.
„În secolul 21 avem foarte multe alternative. Una dintre ele este cea a alimentației mixtă sau artificială și astăzi o să discutăm și despre criteriile după care ne orientăm ca să alegem un amestec adaptat corect”, a subliniat medicul neonatolog-reanimatolog, Anastasia Tean.
„Probleme care sunt legate cu insuficiența de lapte, probleme care sunt legate de sân, sau angorjarea sânului, sau lactostaza, sau mastita, sau sfârcurile crăpate - astea-s cele mai frecvente întrebări.” „Informați-vă din surse veridic”, a punctat consultanta în alăptare, psiholog, Alina Șmurun.
La eveniment au venit peste 50 de mămici.
„Eu am fost și la prima ediție, mi-a plăcut foarte mult, mai ales doamna neonatolog”.
„Aș dori să aflu cât mai multă informație despre alăptare că foarte mult mă sperie tema asta”.
„Aș vrea să aflu cum să mă comport în continuare cu copilul. Știu că astfel de evenimente sunt foarte binevenite, am auzit foarte multe recenzii pozitive”.
Evenimentul „Maternitatea ta începe alături de „PernaMea” a adus nu doar informații utile, ci și multe emoții frumoase.
„Asta de fapt este ceea ce-și propune echipa „PernaMea” - să creăm o comunitate în care mamele se simt sigur, în care pot să vină să discute cu alte mămici și să asculte un sfat de la experți. Pe lângă produse utile și necesare, noi vrem să creăm pentru mame o experiență de neuitat și o maternitate de vis”, a menționat directorul general „PernaMea”, Cristina Moșin.
PernaMea are Showroom-uri în sectoarele Centru, Botanica și Ciocana care acvtivează de luni până duminică, de la ora 10:00.
/P/ Acest material este un articol comercial și nu prezintă punctul de vedere al redacției TV8. Instituția nu poartă responsabilitate pentru conținutul textului de mai sus.

























































