Brandul autohton Georgette și-a prezentat noua colecție primăvară–vară, o expresie a feminității delicate și a rafinamentului. Creată în doar o lună, colecția reflectă tendințele acestui sezon, punând accent pe nuanțe calde și luminoase, în special mov și verde mentă.
„Noua pre-colecție, primăvară-vară conține 22 de piese și toate sunt armonioase între ele. Noi ne-am străduit să facem pentru clientele noastre hainele să fie versatile, începem de la costumul de zi și finisăm cu rochii de cocktail, de seară”, a menționat designer și directoare Georgette Brand, Georgeta Mir.
Majoritatea pieselor sunt confecționate din bumbac, câteva din mătase, iar costumele combină elegant lâna, oferind atât confort, cât și structură. Invitatele creatoarei și clientele fidele au ales fiecare câte o ținută chiar în timpul prezentării.
„Mi-a părut că este destul de...de primăvară, de un briz și dorința de a merge la mare, de a pune șlapi, de a te plimba la un apus, este foarte gingașă colecția.”
„- Alegem Georgette deoarece sunt cei mai buni.- Ce vă atrage?- Tot! Și stilul și calitatea țesăturii și calitatea croirii, tot procesul, sunt deosebiți”.
„Cred că undeva ne reprezintă, feminitatea pe care dumneaei o transmite prin creațiile sale, o doză de siguranță, încredere, vă spun, le purtăm cu mândrie”.
Noua colecție Georgette arată că feminitatea și eleganța pot fi exprimate prin culori calde, croieli delicate și materiale rafinate. Fiecare piesă este o invitație pentru femeile care vor să se simtă frumoase, încrezătoare și mereu în pas cu tendințele.
/P/ Acest material este un articol comercial și nu prezintă punctul de vedere al redacției TV8. Instituția nu poartă responsabilitate pentru conținutul textului de mai sus.




























































